hír
120 éve született Székely István, a harmincas évek első számú magyar sztárrendezője, aki Hyppolit, a lakáj című filmjével soha nem látott…
továbbmagazin
Filmhét lázban ég már a doboz is: ezen a héten az elmúlt évek dokumentum- és ismeretterjesztő filmjeiből kaphatunk ízelítőt a márciusi mustra előtt,…
továbbmagazin
A szerelem ezer arcát ismerhetjük meg ezen a héten, amely lehet romantikus, vicces, tragikus, vagy tarthat akár az első vérig is. Emellett több…
továbbmagazin
Pokróc alatt kucorgók! Mi is tudjuk, hogy eljött a télnek azon szakasza, amikor azt érezzük, hogy már nagyon régen elkezdődött, és esélyünk sincs,…
továbbmagazin
Sikeres magyar sorozatok, jól ismert klasszikusok, hűsítő alkotások, Budapesten forgatott szuperprodukciók. Ezek mennek a héten a tévében.
továbbmagazin
Száz éve született Tolnay Klári, a hazai tévécsatornák pedig ezekban a napokban több filmmel is megemlékeznek a színésznő munkásságáról. A héten…
továbbmagazin
A MaNDA gondozásában jelent meg a magyar hangosfilm klasszikus alkotása, az 1931-ben forgatott Hyppolit, a lakáj. A számos színházi feldolgozást és…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié